Čím zpříjemnit dětem výlet na vodu?

pujcovna lodi

Přemýšlíte nad tím, že vyrazíte na vodu i s vašimi nejmenšími? Jaké pro ně vzít základní vybavení a čím jim pobyt na řece zpříjemnit, aby neměly v průběhu dlouhého pádlování také dlouhou chvíli? Hračky jsou samozřejmě možné, ale raději jim dejte do ruky pádlo. Existuje však několik drobností, které vám i dětem zaručeně zlepší náladu.

Bez vodáckého vybavení nevyrážejte

Základní vodácké vybavení v podobě lodi, barelu, případně lodního vaku a drobných potřeb na přespání a pobyt v lodi budete potřebovat, ať již na vodu vyrážíte s dětmi anebo bez nich. S kompletním vybavením na vodu vám poradí i pomůže půjčovna lodí Vltava, ale také půjčovna lodí Lužnice. Záleží na tom, na jakou řeku zrovna vyrážíte. Rozhodně ale nepodceňujte dostatek vody v lodi. A to především té, která se dá pít. Zvláště pokud vyrážíte s dětmi, je pitná voda nutností. Ne vždy je možné ji doplnit, protože každý úsek řeky není vybaven dostatkem kempů. Raději zásoby naddimenzujte.

Něco na zub do lodi

Náladu zlepší také něco malého na zobání, ideálně oříšky, sušené ovoce, můžete vzít i oplatky. Zabalit lze tyto dobroty poměrně úsporně. Přidat je pak můžete k menšímu lodnímu vaku, který budete brát na osobní věci, jež byste měli rádi po ruce. Něco na zub pro děti se hodí i v případě, že jim nechcete servírovat pokrmy v kempu, mezi jejichž šlágry patří hranolky, langoše anebo tatranka ke snídani. Berte především lehké suché potraviny, případně něco zdravého do ruky. A nezapomeňte samozřejmě také na ešus s vařičem a jídelním náčiním.

Bez lékárničky nevyrážejte

Pozor ale i na praktickou stránku věci. Do lodi se rozhodně hodí i dobře vybavená lékárnička. Nikdy nevíte, kdy si děti něco udělají. Za minimální vybavení lékárničky do vody považujte léky na snižování horečky, něco na průjem, na odřeniny a případně i štípance od hmyzu. V případě, že trpíte alergiemi, hodí se i něco na ně a nezapomeňte ani na pinzetu na vytahování klíšťat a gumové rukavice. Ještě předtím než vyrazíte, si zjistěte, jaké jsou aktuálně sjízdné řeky v čr, abyste náhodou nenarazili na to, že nebude možné kvůli nedostatku vody vyplout tam, kam jste si plánovali.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.