Nejznámější hrady v ČR

Načerpejte nezaměnitelnou atmosféru známých českých hradů. Udělejte si rodinný výlet do míst, která na vás dýchnou historickou atmosférou. Nezapomeňte také na krásné vyhlídky a rozhledny. Do batohu si přibalte turistický dalekoholed.

To vše a mnohé další poznáte kupříkladu na Karlštejně, jehož osobitá architektura je nepřehlédnutelná. Zakladatelem pravděpodobně nejznámějšího českého hradu je Karel IV.

hradyTíhnete-li spíše ke gotice, potom vaší pozornosti neunikne Český Šternberk, u něhož stojí za zmínku masivní opevnění. Na obdobném skalnatém hřebeni se vyjímá také Buchlov, jehož vnitřní prostory jsou přístupné zhruba od poloviny devatenáctého století. Na cestách využijete kvalitní outdoorové vybavení v podobě nepromokavého oblečení a pevné obuvi. Nezapomeňte, že počasí se hlavně na horách může velice rychle změnit.

Příjemným výletem bude cesta na Pražský hrad v samotném centru hlavní metropole. Dáváte-li však zelenou odlehlejším místům, zajeďte se podívat na Kost, Hrad Loket nebo Křivoklát.

Láká-li vás to na Českomoravskou vrchovinu, potom je to gotický hrad Perštejn, jenž patří k tomu nejkrásnějším v této přírodou protnuté lokalitě.

A co takhle si vyjet na koloběžkách? Půjčte si je na celý víkend nebo i týden v pražské prodejně Velorama. Odborně vám poradí a pomohou s výběrem vhodné koloběžky.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Vichaya Kiatying-Angsulee).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.