Za sluncem po České republice

Za krásnými, sluncem prozářenými dny nemusíte nutně cestovat do vzdálených exotických zemí. Spoustu překrásných míst, máme i v České republice. Mezi naše nejteplejší a nejslunečnější místa patří třeba krásná jižní Morava. Vypravte se tentokrát za sluncem právě sem. Určitě nebudete litovat.

Poznejte krásy Jihomoravského kraje

Jižní Morava je krásným regionem jako stvořeným pro trávení dovolené. Vydat se sem můžete snad úplně v každém ročním období a vždy to tady bude krásné. Na jaře se můžete kochat překrásnou přírodou, léto je tady jako stvořené ke koupání v některé z překrásných vodních nádrží, na podzim můžete poznávat architektonické i přírodní krásy kraje se sklenkou burčáku v ruce, a v zimě se před chumelenicí nejlépe ukryjete v některém ze sklípků, kde vám vinaři ochotně převypráví příběh svého vína. Případně pokud se před zimou ukrývat nechcete, můžete si užívat zimních radovánek v některém z lyžařských areálů, protože i ty na jižní Moravě naleznete. Z míst, jejichž návštěvu byste určitě neměli vynechat, stojí za zmínku třeba Lednicko-valtický areál s překrásným zámkem Lednice a množstvím dalších úchvatných staveb. K návštěvě samozřejmě láká i hlavní jihomoravská metropole Brno, Moravský kras se známou Punkevní jeskyní a propastí Macocha, kulturně velmi zajímavá oblast Slovácko či překrásný Národní park Podyjí ležící na Znojemsku.

Nezapomeňte na ochutnávku výtečného vína

Jaká by byla návštěva jižní Moravy bez ochutnávky místního vína? No rozhodně by nebyla úplná. Víno totiž k této části naší republiky neodmyslitelně patří. A právě proto kroky většiny návštěvníků vedou do překrásných sklepů situovaných nejčastěji v malebných vinařských vesničkách. Mezi ty nejtradičnější a nejznámější jistě patří Dolní Věstonice, Pavlov, Němčičky, Bořetice a celá řada dalších. Každá vinařská podoblast se může pochlubit charakteristickými sklípky s velmi zajímavou výzdobou. Návštěva některého z nich je určitě neopakovatelným zážitkem, který byste si neměli nechat ujít. A to ani v případě, že zrovna nepatříte mezi vášnivé vinaře.

Ubytujte se třeba v krásném Mikulově

Možností ubytování naleznete na jižní Moravě samozřejmě hned celou řadu. Vybrat si můžete třeba nádherný Mikulov. Z něj to budete mít blízko k některým vinařským vesničkám i do již zmiňovaného Lednicko-valtického areálu. Mikulov je navíc sám o sobě velmi krásným městem. Obdivovat zde můžete třeba malebné náměstí s Dietrichsteinskou hrobkou či neméně zajímavý zámek. Velmi oblíbenou aktivitou je také výstup na Svatý kopeček, na jehož vrcholu naleznete zvonici a kapli sv. Šebestiána. Kromě krásných památek zde naleznete i několik hotelů a penzionů připravených poskytnout vám to nejlepší zázemí. Stejně jako v případě dalších českých měst platí, že i v Mikulově se nejlépe ubytujete s Hotel.cz. Stačí si na stránkách tohoto portálu vybrat takové ubytovací zařízení, jež bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům. Pokud byste zatoužili spíše po odpočinkovém relaxačním pobytu, určitě není od věci nahlédnout také na Spa.cz, kde se to wellness pobyty jen hemží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.