Kam v Evropě k moři? Na Chorvatsko, Řecko a Itálii zapomeňte

kam v evrope

Destinace, jako je Chorvatsko, Řecko a Itálie, jsou u nás nejoblíbenější. A tak není divu, že cestovní kanceláře je nabízí ve velké míře. Existují ale i další země, které můžete poznat a užít si dovolenou u moře. Černá hora, Bulharsko nebo třeba Rumunsko – to je jen několik tipů, jak objevovat jinou kulturu.

Černá hora dovolená

Černá hora je sice maličký stát, má toho ale hodně co nabídnout. Nádherné pláže, živá letoviska i dech beroucí příroda. Na své si přijdou milovníci odpočinkové i aktivní dovolené. Dny strávené na pláži totiž můžete proložit procházkami na horách, které jsou v lesích a skrývají mnohá průzračná jezera. K dispozici jsou samozřejmě také staleté památky, připravené pro turisty.

Rumunsko

Rumunsko leží na Balkánském poloostrově a spíše než pro dovolenou na pláži je známé pro zájezdy. V jejich podání můžete navštívit hlavní město Bukurešť, malované kláštery Jižní bukoviny, které jsou považovány za architektonické klenoty, nebo třeba město Sibiu (česky také Sibiň), známé zejména díky pověsti o upíru Drákulovi. Sibiu leží v Sedmihradsku, jeho historie sahá až do 12. století. Rumunsko je sice pobřežní stát, okoupat se můžete v Černém moři, turisté je ale milují zejména pro horskou turistiku.

Bulharsko

Zatímco kdysi platilo, že nejlevnější dovolenou u moře si můžete užít právě v Bulharsku, rozdíly dnes už nejsou tak markantní. Bulharsko se vypracovalo a svými službami může směle konkurovat i těm nejlepším letoviskům v Chorvatsku. Cestovní kanceláře nabízí spousta dovolených u moře, které jsou právě v Bulharsku. Kromě plavání si můžete užít také lyžování. Mezi proslulá města patří zejména Bansko, které leží na úpatí pohoří Pirin, jehož vrchol dosahuje 2 914 m. Vzdálené je asi 160 km od hlavního města Sofie. Pochlubit se může nejdelší lyžařskou sezónou v Bulharsku. Svými cenami konkuruje střediskům ve Francii a Švýcarsku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.