Nejčastější chyby při cestování do Chorvatska autem

Poslední dobou se čím dál více lidí vydává na cestu do Chorvatska autem, ale místo pozitiv nacházejí ve finále samé nevýhody. Je to proto, že někteří zkrátka takovou cestu podceňují a vůbec jí nevěnují dostatek příprav.

Pořizování dálničních známek nechávají na poslední chvíli, stejně tak i nákupy a balení. Snaha ušetřit každou korunu se ve finále může značně prodražit. Mnoho lidí vypije a sní cokoliv, jen aby nemuseli nikde na 30 minut stavět. Velice výživná je cesta i v případě, vyrazí-li řidič bez pořádného odpočinku.

Zanedbaná příprava

Proč se zbytečně věnovat cestě, když tak nepojedu poprvé? Sednu do auta a pádím si to směrem na Brno, Vídeň, dále Graz, Záhřeb – jen, abychom byli u moře co nejdříve. Pak se stává, že je řada řidičů nemile překvapená z nové uzavírky a celou cestu navíc přemítá, zda mají opravdu vše a na nic nezapomněli. I výhodné ubytování v Chorvatsku se může nakonec obrátit proti vám.

Suma sumárum to značí jeden velký stres a hádky cestou v autě. Nehledě na to, že nezřídka lidé zjistí těsně před dovolenou, že jim končí platnost dokladů. Není lepší věnovat patřičnou péči balení věcí, kontrole dokladů, zda máme vše včetně naplánování trasy? Připravená cesta je pak úplně o něčem jiném.

Cestování bez odpočinku

Vidina co nejdelšího pobytu s rodinou u moře je důvodem, proč mnozí vyrazí na dovolenou v Chorvatsku v pátek po práci. To je asi to nejhorší, co může člověk udělat, i když cestu dobře zná a má najeto množství kilometrů. Vyrazí-li člověk bez odpočinku, přepadne ho brzy únava. V takovém případě nepomohou ani energetické drinky a litry kávy, které jsou krátkodobým řešením a problém posunou jen o kousek dál. Klidná cesta se tak může změnit na boj s únavou, podrážděnost a stres. Není lepší si odpočinout a vyrazit o jeden den později?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.