Pět chorvatských destinací, které za to stojí

Jadranské moře je Čechům zaslíbené. Každoročně ho navštíví Chorvatsko tisíce z nás. S místními obyvateli máme také velmi dobré vztahy.

V tomto článku jsme si připravili několik zajímavých míst, které rozhodně stojí za návštěvu. Zároveň nezapomeňte na výhodné cestovní pojištění, které je v zahraničí velmi důležité.

Zadar

Krásné historické město s nádhernými plážemi. Podle mnohých vůbec nejkrásnější v celém Chorvatsku. Velmi bohatá je i okolní příroda. Díky těmto přednostem vyhrál Zadar prestižní ocenění o nejlepší evropskou destinaci pro rok 2018. To znamená, že přestihl taková místa jako Londýn či Paříž.

Co najdete blízko Zadaru? Národní parky jako Krka, Paklenica nebo Plitvická jezera. Fajn výlet může být také na lodi. Velmi blízko jsou například ostrovy Kornati.

Ostrov Pag

Na tomto ostrově se nachází nejenom nádherné pláže, ale také je centrem noční zábavy. Právě zde je vyhlášená pláž Zrče, jež se přezdívá „malá Ibiza“. To znamená velké plážové kluby, bazény, taneční party ale také sportovní zařízení. Každoročně zde probíhá ve městě Split vyhlášený festival Ultra Europe. Pag je tedy spíše pro ty, jež chtějí prožít více akční dovolenou.

Pula

Kulturním střediskem již od středověku je město Pula. To dokládá obrovský amfiteátr, kde se po vzoru římského Kolosea pořádali gladiátorské zápasy na život a na smrt. Nyní tato ikonická stavba slouží k více mírumilovným akcím – ke koncertům a festivalům. Ve městě probíhají také divadelní slavnosti a filmové festivaly. A co pro mladé? Ty se jistě najdou na akcích jako Seasplash, Dimensions nebo Outlook, což jsou festivaly elektronické hudby.

Město celkově působí velmi příjemnou atmosférou. To samozřejmě láká mladé lidi, kteří se zde sjíždějí na velké festivaly elektronické hudby jako Seasplash, Dimensions nebo Outlook.

Omiš

Omišská riviéra místem naprosto ideální dovolené pro adrenalinové nadšence. Pohoří Dianara je skvělé pro horolezce a kaňon Cetiny zas pro rafťáky. Pro ty nejodvážnější tu je dvoukilometrový sjezd na ocelovém laně z výšky 150 metrů.

Více informací o pojištění cestovním a majetkovém najdete na https://ergo.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.