Lyžování Rakousko – nabídne všechno, a ještě něco navíc pro každého z vás

Lyzovani v Rakousku

Přemýšlíte už teď, kam si pojedete letos v zimě zalyžovat? Ať už jste nároční a zdatní lyžaři nebo jen rekreační a sebou povezete i malé děti lyžování Rakousko vám nabídne všechno, co budete potřebovat k tomu, abyste si odvezli nevšední zážitky všichni.

Nemusíte jezdit daleko

Dachstein West je lyžařský areál nacházející se v Rakousku na pomezí Horních Rakous a Salcburska poblíž horského masivu nazývaného Dachstein. Zajet si sem mohou i úplní začátečníci. Nechat zde můžete naučit lyžovat i své potomky. V areálu se totiž nachází hned tři oblíbené lyžařské školy. Většina sjezdovek je zde červených  – tedy střední obtížnost. Nachází se zde také dvě kabinové lanovky, osm sedačkových lanovek a osmnáct lyžařských vleků. Projet se pak můžete na třiceti šesti sjezdovkách.

Když chcete mít na horách jistotu sněhu

I sníh na horách opět chybí, pokud nechcete přijet a být zklamaní – vyberte si lyžařské oblasti Kaprun a Zell am See. Jde o oblasti, které jsou lanovkami nepropojené, ale koluje mezi nimi skibus. Najdete zde 140 km sjezdovek a sníh pořád. Kitzsteinhorn, který se zde nachází, patří k nejznámějším rakouským ledovcům a od roku 2015 jsou zde zcela nové lanovky, které vám vyvezou až na vrchol ledovce. Lyžování Rakousko tak najednou nabere úplně nový spád.

Zalyžujte si na hranicích s Itálií

Osttirol patří do oblasti Korutan a platí zde dokonce i stejný skipas. Stále více lyžařů se zde vydává také do oblastí Lienz a Silian, protože tato část východního Tyrolska těsně sousedí s Itálií. Pokud tedy na dovolenou přijedete autem a nevadí vám během dovolené trošku cestovat, můžete si na skok zajet zkusit sjezdovky i do Itálie. Získáte tak rovnou dva nové zážitky. Oblast Osttirol patří k těm nejmodernějším v celém Rakousku a neustále se snaží zdokonalovat. Nejvhodnější pro klasické lyžaře.

Už máte vybráno? Každá oblast má něco do sebe, stačí se přesvědčit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.