Zadar, Split a Dubrovník splní představy o dovolené u moře každému

Míříte-li do Chorvatska na dovolenou u moře poprvé a chcete si o něm udělat alespoň základní představu, určitě měli navštívit alespoň jedno z těchto tří měst. Pokud už s nimi máte zkušenost, určitě zde objevíte něco, co jste při první návštěvě nestihli nebo o tom nevěděli. Zadar, Split i Dubrovník, každé z těchto měst má svůj osobitý charakter ale zároveň zastupují vše co je pro Chorvatsko důležité a určující. Nudit se nebudete v žádném z nich.

Zadar – univerzitní město s mořskými varhanami

Dá se říci, že Zadar je srdcem severní Dalmácie, které skvěle vybalancovává kompromis moderního univerzitního města s respektem a úctou k historii a tradicím. Najdete zde bohatou nabídku sportovního i kulturního vyžití, a to jak moderního tak historického rázu. Spolu s kvalitou ubytovacích a pohostinských služeb se tak Zadar stal nejlepší destinací roku 2016. Zdejší suverénně nejzajímavější atrakcí jsou Mořské varhany vytvářejícími hudbu pomocí vln a Pozdrav slunci s unikátními světelnými efekty.

Split – sluncem zalité město kontrastů

Split je opět, pro Chorvatsko velmi příznačně, moderní současné město mistrně vsazené do své historické atmosféry. Za zmínku zde určitě stojí Dioklecijanův palác který vás spolehlivě pohltí atmosférou a fanouškům seriálu Hra o trůny splní sen vcítit se do kůže jeho hrdinů. Chybějící energii jistě doplníte na některé ze zdejších pláží nebo procházkou v lesoparku. Za návštěvu stojí také stylový rybářský přístav Matejuška, kde můžete ochutnat vynikající ryby i víno. Relax vás čeká také na promenádě Riva s vynikající kávou.

Dubrovník – síla hradeb a přírody

To první, co vás na Dubrovníku upoutá, jsou masivní hradby. To však zdaleka není to jediné, čím se může toto přístavní město chlubit. Díky slunci a obecně stabilnímu podnebí se tu velmi daří citrusovým plodům, což přispívá k pozitivní atmosféře. Patří mezi kulturní střediska, a tak si tu stejně jako ve Splitu můžeme užít bohatý hudební i divadelní program. Lanovkou se snadno dostanete na kopec Srdj s výhledem na celý Dubrovník. Odvést si odtud můžete tradiční víno nebo šperk v podobě zdobeného knoflíku. Památka na dovolenou u moře potěší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.