Jaké památky nesmíte v Egyptě minout

Téměř každý chce poznávat Egypt. Domoci se pohledu na tisíce let staré pamětihodnosti, které v mnohých z nás vzbuzují jedinečné pocity a dýchají skutečně pradávnou historií. Egypt je v tomto směru doslova zásobárnou nejrůznějších pamětihodností.

Jestliže se plánujete vydat do této země, přinášíme vám několik lákavých cílů. Ty byste v průběhu své cesty rozhodně neměli minout.

Jak poznávat Egypt?

Začněte například tím, že si zvolíte vhodné ubytování a strategický bod vašich cest. Ideální volbou je například Marsa Alam, kam můžete odletět na libovolný počet dnů v závislosti na tom, co všechno chcete stihnout.

Nyní bychom se měli zaměřit na konkrétní pamětihodnosti, jež vám svou osobitostí a krásou doslova vyrazí dech.

  • Slavné pohřebiště Údolí králů
  • Velká sfinga v Gíze
  • Cheopsova pyramida prezentující starobylé symboly Egypta
  • Chrám královny Hatšepsut

To jsou určitě místa, kam musíte vyjet, pokud chcete do nejmenšího detailu poznávat Egypt. Vedle výše uvedených doporučení se vám hodí ještě několik málo informací navíc, jež souvisí se samotným pobytem.

Zvolte to správné ubytování

Abyste se v Egyptě cítili opravdu dobře, základem je ono zmiňované ubytování. Při výběru hotelu vám pomůže internetový portál Cestolino.cz, který sdružuje a porovnává bezpočet nejrůznějších hotelů po celém světě, včetně jejich bohatých referencí. Vaše plánová cesta do Egypta bude zkrátka sázkou na jistotu.

Na závěr nesmíme zapomenout ještě na jedno důležité varování. Pozor na průjem v Egyptě. Každý určitě slyšel o faraonově pomstě, jak se tomuto nežádoucímu stavu říká. Těmto problémům však předejdete tak, že budete dodržovat striktní hygienické návyky a vybavíte se léky na žaludeční obtíže. Pak už vám poznávací zájezd v Egyptě opravdu nic nezkazí. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.