Šest druhů pojistek, které se vyplatí při cestě za hranice ČR

Chystáte se na cestu mimo Českou republiku? Pokud ano, měli byste se pojistit. Už dávno nestačí jen klasické cestovní pojištění. Můžete si zařídit více druhů pojistek a mít tak jistotu, že budete chráněni při celé řadě nepříjemných událostí, které se vám mohou přihodit.

1. Cestovní pojistka s vysokým limitem

Základem je samozřejmě klasické cestovní pojištění do zahraničí. Jeho kvalitu poznáte podle vyšších pojistných limitů léčebných výloh. Ideálně by to mělo být 5 000 000 Kč. Nižší limity jsou riskem, že léčebné výlohy budete muset doplácet z vlastního.

2. Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti kryje ve chvíli, kdy druhé osobě způsobíte škodu majetkovou, na zdraví, nebo škodu finanční. Tato pojistka se vyplatí i v běžném životě. Proč? Její výhody shrnuje tento článek.

3. Úrazové připojištění

Úrazové pojištění pro cestu do zahraničí si sjednejte i v případě, kdy si platíte standardní úrazovou pojistku. Je zárukou, že dostane finanční kompenzaci v případě úrazu i trvalých následků. Její součástí je odškodnění pozůstalých v případě smrti.

cestazasluncem.cz_online_ergo_cz_01

4. Pojištění rizikových sportů

Každá pojišťovna má vlastní seznam rizikových sportů, který si před cestou prohlédněte. Seznam obsahují pojistné podmínky cestovního pojištění. K rizikovým sportům patří například i jízda na koni, rafting, vysokohorská turistika a další. Jestliže některý ze sportů budete provozovat, je nutné pojistku mít.

5. Pojištění zavazadel

Oceníte ho v případě, kdy cestujete vlakem, autem (někdy je součástí havarijní pojistky) i letadlem. Vztahuje se na poškození, zničení, ztrátu i zpoždění kufrů. Pro tento typ pojistky jsou vhodné pojistné limity 30 000 Kč.

cestazasluncem.cz_online_ergo_cz_02

6. Pojištění storna zájezdu

Vyplatí se, když máte koupený zájezd. Je jistotou, že dostanete své peníze zpět, když na dovolenou neodjedete, protože ji musíte zrušit. Cena pojistky se určuje podle ceny zájezdu. Například za zájezd v hodnotě 10 000 Kč zaplatíte za pojištění 400 Kč.

TIP: Ceny pojistek se u pojišťoven hodně liší. Je lepší si udělat srovnání a podívat se i na „balíčky“. Je výhodnější si sjednat cestovní pojištění on-line. Uspoříte čas i peníze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.