Trasa Loket- Karlovy Vary: Jeden z nejkrásnějších říčních úseků v České republice

Říční úsek Loket-Karlovy Vary je dlouhý 15 km a dá se splout za zhruba 4 hodiny, zažijte asi nejhezčí část Ohře na vlastní kůži.

Pro tuto trasu je typický mírný proud, na kterém se střídají malé peřeje a stojaté vody. Místy se objeví skupiny velkých kamenů, na které je třeba si dávat pozor.

Kompletní informace o celém toku Ohře najdete v dalším článku zde.

_putzer.cz_loket

Loket

Město, které je známé především svým středověkým hradem, je obtékáno Ohří ze tří stran. Kromě hradu Loket se však můžete těšit také na krásné náměstí. Jedním z mnoha zajímavých prvků je sloup Nejsvětější Trojice z období baroka a také měšťanské historické domy. Zajděte se podívat na hotel Bílý kůň, na zdejší terase údajně Johann Wolfgang Goethe požádal o ruku Ulriku von Lewetzov.
Město a hrad Loket patří nerozlučně k sobě a název vznikl podle polohy nad ohybem (resp. loktem“) řeky Ohře. Během vývoje se objevovaly další jazykové mutace a výrazy, jako například Locket, Ellbogen, Eirnbogen, Cubutus (latinsky).

Milovníci piva nesmí zapomenout na malý, ale známý pivovar Svatý Florian. Loketské pivo si určitě oblíbíte, ať už připlouváte z jakéhokoli místa České republiky.

Říční kilometr: 190,60

Půjčovna lodí: Petr Putzer: 14. 5. – 10. 9.

 • provozní doba: 9.00 – 18.00 hod. – sídlíme na levém břehu 200 m od silničního mostu u porcelánky (směrem do kempu)

Upozornění:

 • Nesjízdný velký jez pod hradem, loď je nutno přenést po pravém břehu
 • Jez u železničního mostu sjízdný vpravo (za nižšího stavu vody však s obtížemi)

Doporučujeme:

 • Historické centrum města Loket
 • Hrad Loket

V místě kemp s veškerým sociálním vybavením.

_putzer.cz_svatošské skály

Svatošské skály

Zhruba po 6 kilometrech plavby doplujete do chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, kde narazíte na legendami opředenou národní přírodní památku Svatošské skály. Toto území se rozprostírá po levém břehu řeky Ohře s celkovou rozlohou 2 ha a je v nadmořské výšce 380 až 440 m. Svatošské skály z geologického hlediska představují útvary tvořené zejména ze žuly, svůj význam mají ale také kvůli výskytu vzácných rostlin a živočichů. Národní památkou byly vyhlášeny v roce 1933. Svatošské skály vznikaly postupným zvětráváním hornin a odnosem granitových bloků, samozřejmě se na procesu podílela také činnost řeky a v neposlední řadě také mráz se svými erozivními účinky.

Svatošské skály představují jednu z nejkrásnějších přírodních scenérií, které můžete na řece Ohři spatřit. Soustřeďte se zejména na levý břeh řeky, kde můžete vidět tak zvaný „zkamenělý průvod“.

Říční kilometr: 184,70

Doporučujeme:

 • Dětský ráj – možnost ubytování a krásného vyřádění vašich dětí
 • Restaurace Jan Svatoš – otevírací doba: 10:00 – 20:00 hod., vhodné i pro menší skupiny po předchozí domluvě

Doubí

Část trasy u Doubí je určena především pro vaši relaxaci a kochání. V samotném Doubí na vás pak čeká novorenesanční zámek z roku 1887, který se týčí na pravém břehu řeky. Zámek je v současnosti nově zrekonstruován, a tak ho můžete využít také jako místo k obědu. Na zámecké adrese rovněž sídlí soukromé firmy. Za zmínku stojí ještě novogotická kaple z roku 1865.

_putzer.cz_karlovy vary

Karlovy Vary

V poslední fázi plavby (cca 5 km) vás čeká především stojatá voda. V Tuhnicích u Intersparu se ještě dočkáte jezu, který se sjíždí sportovní propustí vlevo, a jste skoro u cíle. Za Chebským mostem na pravém břehu už se vás nemůže dočkat personál loděnice Rafting Ohře.

_putzer.cz_mapa_povodi_Ohře_PutzerCelým úsekem vede podélně cyklostezka. Řeka Ohře tady protéká CHKO Slavkovský les.

Říční kilometr: 175,80

Půjčovna lodí: Petr Putzer

 • provozní doba: celoročně – 9.00 až 18.00 hod., naši základnu v Karlových Varech najdete v loděnici Slávie na pravém břehu u Chebského mostu, 200 m od dopravního terminálu vlaků i autobusů
 • vlastní útulná, nekuřácká, celoročně otevřená Hospůdka Ohře s posezením na terase. Odtud je překrásný výhled na řeku Ohři. Součástí venkovních prostor loděnice je i dětský koutek. Více informací na stránkách http://hospudka-ohre.cz/.

Jezy:

 • Tuhnice – jez prošel rekonstrukcí a již není na seznamu velmi nebezpečných, splouvá se vlevo sportovní propustí
 • U Solivárny – jez se dá relativně jednoduše sjet u levého břehu nebo přenést po pravém

Doporučujeme:

 • návštěvu lázní
 • historické centrum Karlových Varů
 • muzeum Becherovky

V místě se nachází malý kemp s veškerým sociálním vybavením.

Pokud vás výlet zaujal, neváhejte kontaktovat půjčovnu lodí Petr Putzer, která vám poskytne veškerý servis a ráda zapůjčí vše, co je třeba k bezpečné a pohodlné plavbě.

Půjčovna lodí Petr Putzer

Půjčovna lodí Petr Putzer byla založena již v roce 1994 ve Vyšším Brodě a za dobu své existence se firma rozrostla o další loděnice a půjčovny, které můžete najít na všech nejvýznamnějších českých řekách. V roce 2004 například vznikla půjčovna lodí Petr Putzer rafting Ohře, která ideálně zapadá do komplexní sítě půjčoven tak, aby klienti společnosti a všichni vodáci měli maximální komfort během plavby. Díky tomu je půjčovna lodí Petr Putzer schopna poskytovat své služby na největším množství odběrných míst na řece Ohři, Vltavě a dalších tocích.

Půjčovna lodí Petr Putzer poskytuje kompletní vybavení na vodu, ať už se chystáte na poklidnou rodinnou plavbu nebo nějaký ten adrenalinový sjezd. Vše pro dokonalé bezpečí a plynulou plavbu.

_putzer.cz_půjčovna


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.