Jak pozorovat noční oblohu a vidět v noci?

teleskopy

To, co se v noci vyjímá nad našimi hlavami láká asi spoustu lidí. Jsou to hvězdy, Měsíc a jiné vesmírné zajímavosti. Jestliže tíhnete k pozorování toho všeho, rozhodně zapomeňte na klasický dalekohled. S ním si krásné zážitky a pohledy do vesmíru jistě neužijete. Vsaďte v tomto směru na mnohem důmyslnější a k tomu uzpůsobenou techniku.

Teleskopy pro pozorování oblohy

Vaší volbou se musí stát teleskopy, které nabývají hned několika podob. Jsou to teleskopy čočkové, zrcadlové a katadioptrické. Každý z nich má samozřejmě své přednosti a určité nevýhody. Hodně ale záleží na tom, co a jak chcete pozorovat.

V případě teleskopů se meze rozhodně nekladou. Dokazují to takové unikáty, jakými jsou Dobson, Maksutov Cassegrain a Schmidt Cassegrain. Na trhu jsou výrobky určené pro všechny milovníky oblohy. To znamená, že radost můžete udělat i svým dětem. Pokud si nejste jisti, zda vás teleskopy budou zajímat, potom zkuste výrobky určené pro začátečníky. Ti pokročilí pak mohou zkusit profesionální přístroje, včetně těch naváděcích.

Jak vidět v noci?

Tématem tohoto článku ovšem nebudou pouze teleskopy. Člověk chce v noci vidět i něco kolem sebe, nejenom to, co je na nebi. Jenže, jak to udělat, když je tma? Ideálním řešením je termovize. Ta pracuje s infračerveným zářením, takže dokáže odhalit skutečně vše živé kolem vás. Termovizi dokonce nezastaví ani sníh, déšť a podobné povětrnostní neduhy.

Pokud jde o termovize, své upotřebení pochopitelně najdou i jinde, než pouze při běžném pozorování. Jde o velice praktický doplněk myslivců a lovců zvěře. Termovizní zaměřovače jsou toho jasným důkazem. Vsadit ovšem můžete i na termovizní předsádky.

Ať tak či onak, noc může být vaše. Stačí si jen pořídit některý z výše popisovaných produktů, s nímž se vám otevřenou zcela jiné možnosti pozorování. A věřte, že budou hodně zajímavé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.